Skip to content
Přejít na WordPressWordPress designWordPress Tipy

11 nejlepších WordPress šablon pro blogy v roce 2023

Chcete vytvořit nový blog? Nebo alespoň ten stávající předělat? Díky práci s WordPress je velmi snadné najít šablonu pro rychlé spuštění kompetentně vyhlížejícího webu.

Je však o něco těžší najít témata WordPress pro blogování, která má všechny funkce, které chcete. Nebo šablonu, která se vejde do vašeho rozpočtu. A také může být obtížné najít šablonu, která nabízí vzhled, která se hodí k vaší značce nebo se skutečně odlišuje od konkurence.

Proto jsme si dnes vyhradili čas na průzkum a zdroj více než 11 různých šablon WordPress pro blogy. A kolekce je navržena tak, aby vyhovovala každému stylu, typu podnikání a rozpočtu.

Než se však ponoříme do úplného seznamu, nejprve si proberme několik faktorů dopředu, včetně toho, co hledat u vysoce kvalitní šablony, a také jaké ceny očekávat.

Jak vybrat nejlepší šablonu WordPress pro blogy

Když se budete dívat na šablony WordPress, které jsme zde sestavili, je dobré mít na paměti následující faktory:

Cena

Pokud je cena šablony mimo váš rozpočet, zjevně to nebude vaše volba. Ujasněte si, kolik si můžete dovolit utratit za šablonu, ještě než začnete hledat. I to může pomoci předejít v určitému zklamání.

Kvalita

Vždy byste měli hledat šablonu, která je dobře odlazená a nese veškerý marketing vysoce kvalitního produktu. To znamená, hledejte mezi šablonami, které nabízí důkladnou dokumentaci, čistý kód, optimalizaci rychlosti a jsou přátelská k SEO.

Jednoduchost

Pokud chcete WordPress používat primárně pro blogování, nebudete k tomu potřebovat milion zvonků a píšťalek. Jednoduchá šablona s přímočarými funkcemi je nejčastěji nejlepší.

Kompatibilita

Určitě si budete chtít vybrat šablonu, která je kompatibilní s nejnovější verzí WordPress. A pokud chcete použít Gutenberg, ujistěte se, že je to šablona, která efektivně využívá bloky.

Přibalené funkce

Pokud sháníte další funkce, vyhledejte šablonu, která poskytuje přibalené doplňky nebo obsahuje funkce, které hledáte na panelu možností šablony. Několik příkladů zahrnuje věci jako kontaktní formuláře, tlačítka s výzvou k akci, posuvníky, galerie a tvůrce stránek.

Měli byste platit za téma WordPress?

Pro blogery všech typů jsou k dispozici tisíce šablon WordPress. Kdy byste tedy měli skutečně vyplatit peníze za šablonu? A kdy je lepší zůstat u bezplatné varianty? Pojďme si ten rozdíl stručně rozebrat.

Bezplatné šablony nic nestojí, ale také jsou bez příslibu kvality nebo neustálých aktualizací. Mohou však být dobrou volbou pro ty, kteří si chtějí jednoduše vytvořit blog a nemají s tímto úsilím spojené žádné obchodní nebo monetizační cíle.

Prémiové šablony pravděpodobně zaručují podporu, kvalitu a průběžné aktualizace, protože za ně platíte. Tato možnost je však nejlépe vyhrazena pro ty, kteří mají peníze na útratu nebo na to mají rozpočet.

Je také důležité zohlednit hostování podle vašeho rozpočtu. Určitě budete chtít investovat do vysoce kvalitní možnosti hostování, která poskytuje rychlostně optimalizovaný hosting za rozumnou cenu.

Pokud očekáváte, že váš web bude mít slušnou návštěvnost, je dobré investovat také do CDN. Použití sítě pro doručování obsahu znamená, že se vaše webové stránky návštěvníkům webu načítají rychleji a může výrazně zlepšit uživatelský dojem. To je nutnost, pokud chcete, aby se lidé na váš blog vraceli znovu a znovu.

Spolu s tím je spravovaný hosting WordPress obvykle nejlepší volbou pro ty, kteří nemají čas nebo dovednosti na to, aby sami prováděli údržbu webových stránek. Spravovaný hostitel znamená, že váš blog s vysokou návštěvností bude optimalizován na výkon a bude neustále aktualizován, zálohován a podporován.

11 nejlepších témat WordPress pro blogy v roce 2023

A teď jsme se dostali k části, kvůli které jste tady. Toto je náš výběr 11 nejlepších šablon WordPress pro blogy, které jsou aktuálně k dispozici v roce 2023. Rozdělili jsme seznam do dvou kategorií: bezplatné a prémiové, abychom vám usnadnili procházení možností. Určitě, alespoň jedna z nich bude vyhovovat vašim potřebám.

Šablony WordPress pro blogování zdarma

Zde je 5 bezplatných šablon WordPress pro blogování, na která stojí za to se podívat.

Morning Time Lite

První na našem seznamu je šablona MorningTime Lite, která nabízí jednoduchý a moderní design, který je určen pro osobní bloggery. Je velmi snadné vytvořit blog, který vypadá skvěle, funguje dobře a nezahlcuje vás detaily.

Pokud chcete vytvořit webovou stránku, kterou můžete použít k dokumentaci svého každodenního života, sdílení informací o vašich koníčcích nebo poskytování jednoduchého zpravodajského kanálu, bude tato šablona skvělou volbou.

Přední vlastnosti šablony

Podporuje příspěvky do galerie
3 možnosti umístění nabídky
Čistý kód
Minimální design

Garfunkel

Další z nejlepších šablon WordPress pro blogy je Garfunkel, která nabízí stylový a vizuálně orientovaný design, který jistě poslouží těm, kteří ve svém blogovacím úsilí používají hlavně fotografie, ilustrace nebo jiné vizuální prvky. Tato šablona je responzivní a má styl Pinterest, který okamžitě zaujme návštěvníky webu.

Mohli jsme snadno vidět, že tato šablona se používá pro blog o fotografování, cestovatelský blog nebo módní blog. Mohla by dokonce dobře fungovat jako blog o jídle, pokud byste do mixu přidali plugin receptů.

Přední vlastnosti šablony

Dlaždicový vzhled (jako pinterest)
6 formátů příspěvků
Podpora editoru bloků
Různé widgety
Šablona stránky v plné šířce
Podpora pro Infinite Scroll

Hestia

Další fantastickou šablonou pro bezplatné blogování, kterou je dobré vážit, je Hestia. Tato šablona nabízí jednostránkový design, který návštěvníky rychle vtáhne do příběhu vašeho blogu nebo webu. Je také optimalizován pro výkon, takže se nikdy nebudete muset starat o rychlost webu nebo o celkový uživatelský dojem.

Tato šablona WordPress se vyznačuje materiálovým designem a přímými možnostmi přizpůsobení, ke kterým máte přístup přímo přes Customizer. Kromě blogování můžete tuto šablonu použít také k založení internetového obchodu, firemního portfolia a dalších.

Přední vlastnosti šablony

Gutenberg ready
Kompatibilní s hlavními tvůrci stránek včetně Elementor, WPBakery, Divi Builder, Beaver Builder, Brizy a SiteOrigin.
Integrace WooCommerce
Zahrnuje stránky pro Start

Namaha

Pokud chcete něco trochu minimalistického a jednoduššího, šablona Namaha WordPress je také skvělou volbou. Design je nepochybně jednoduchý, ale někdy je to přesně to, co je potřeba k tomu, aby se vaše sdělení šířilo.

Ačkoli je zde kladen důraz na funkce blogování, jako je více formátů příspěvků a krásná typografie, tato šablona lze také použít k vytvoření webového obchodu nebo portfolia.

Přední vlastnosti šablony

Responzivní design
Zahrnutý demo obsah
Kompatibilita WooCommerce
K dispozici je prémiová verze

Writee

Další možností je šablona Writee WordPress, které nabízí elegantní design, který je vhodný pro blogy všech typů. Lze ji přizpůsobit jakékoli šabloně a také poskytuje několik možností rozvržení pro vytváření blogů v oblasti jídla, módy, cestování a osobních výklenků.

Pomocí Customizeru můžete provádět širokou škálu úprav, takže je to dobrá volba motivu i pro začátečníky.

Přední vlastnosti šablony

Mnoho možností přizpůsobení
3 vlastní widgety
Posuvník plné šířky a krabice
Překlad připraven

Prémiové šablony WordPress pro blogování

I když vám bezplatné šablony pro blogování mohou dobře posloužit, může nastat chvíle, kdy budete potřebovat upgrade. Nebo budete přinejmenším vyžadovat šablonu, která nabízí robustnější sadu funkcí, další podporu nebo kombinaci obou.

Následuje několik prémiových šablon WordPress pro blogování, o kterých jsme zjistili, že jsou spolehlivými a špičkovými volbami.

Personal

První z prémiových šablon, o kterých zde dnes budeme mluvit se nazývá Personal. Tato šablona, vyvinutá společností MyThemeShop, byla navržena s ohledem na vyprávění vašeho osobního příběhu. Je to fantastická volba pro spuštění deníku nebo blogu, kde potřebuje vyjádřit vaši osobnost.

Toto téma je nejen krásné, ale bylo také důkladně optimalizováno pro SEO, stejně tak pro rychlost a celkový výkon.

Ceny

Osobní motiv stojí 39 USD za neomezené licence webu, což zahrnuje 30denní záruku vrácení peněz.

Přední vlastnosti šablony

4 rozložení blogu
2 rozložení záhlaví
Vestavěný posuvný posuvník
Pole přihlášení k odběru
Optimalizováno pro AdSense

TinySalt

TinySalt je krásná šablona pro blogování na WordPress, která je ideální volbou pro foodblogery a milovníky receptů. Nabízí množství rozvržení a stylů pro vytvoření vlastního vzhledu. Stejně tak nabízí kompatibilitu s řadou bezplatných pluginů včetně Mailchimp a Contact Form 7.

A jakékoli úpravy, které chcete provést, jsou možné prostřednictvím standardního WordPress Customizeru, který snižuje potenciální křivku učení.

Ceny

TinySalt stojí 54 USD za běžnou licenci webu, která zahrnuje aktualizace a 6 měsíců podpory.

Přední vlastnosti šablony

12 ukázek se snadným importem jedním kliknutím
Integrace pluginu WP Recipe Maker, která usnadňuje prezentaci receptů s fotografiemi, kroky a metadaty receptů.
Zahrnuje okamžité vyhledávání receptů Ajax s filtrováním.
Plně připraveno na Gutenberg
Kompatibilní s WooCommerce

Soledad

Další prémiovou šablonou vhodnou pro blogování, o které budeme diskutovat, je Soledad a ta je naprosto nabitá funkcemi, ukázkami a možnostmi. Tuto šablonu lze použít k vytvoření jakéhokoli druhu webových stránek, včetně obchodního portfolia, internetového obchodu nebo sbírky osobních fotografií.

Zahrnuje podporu pro mega menu a obsahuje Mega Menu Builder, takže si můžete vytvořit navigaci, která vyhovuje vašim konkrétním potřebám

Ceny

59 $ za běžnou licenci webu, včetně aktualizací a 6 měsíců podpory.

Přední vlastnosti šablony

6800+ ukázek domovské stránky
Široká kompatibilita s hlavními pluginy pro tvorbu stránek včetně WPBakery a Elementor
Tvůrce záhlaví a zápatí
Mega Menu Builder
Více než 1000 šablon z knihovny Cloud Templates Library
Kompatibilita s elektronickým obchodem
Kompatibilita s BBPress a BuddyPress
Skutečně úžasná galerie
1500+ možností zahrnutých do WordPress Customizer

Indigo


Pokud hledáte šablonu blogu, která může fungovat pro web ve stylu časopisu s více autory, Indigo může být to pravé řešení. Tato šablona se snadno nastavuje a používá a nabízí řadu funkcí a rozvržení, které můžete použít k vytvoření výkonné webové stránky pro svůj osobní deník, online časopis nebo firmu.

Indigo lze upravit tak, aby fungovalo pro jakékoli téma nebo předmět, a má funkce pro podporu blogů, které pojednávají o tématech, jako je móda, jídlo, automobilový průmysl, sport a krása.

Ceny

Začíná na 59 USD ročně a zahrnuje automatické aktualizace a rok podpory a aktualizací. Nebo můžete zaplatit jednorázový poplatek 159 $ a používat téma navždy a navíc dostávat doživotní aktualizace a podporu.

Přední vlastnosti šablony

panel Rozšířené možnosti motivu
Responzivní design a rozvržení
Při úpravách písem, barev a stylů se spoléhá na vestavěný nástroj Customizer
Podpora WooCommerce
Doporučená podpora posuvníku
Více oblastí widgetu
Gutenberg připraven
WPML kompatibilní a připravený na překlad
SEO přátelský kód

Chronicle

Hledáte jednoduchou šablonu, která Vám usnadní založení blogu? Šablonu Chronicle je dobré zvážit. její minimální design, čisté rozvržení a celková jednoduchost z ní dělají skvělou volbu pro prezentaci vašeho obsahu – textového i vizuálního.

Tato šablona má responzivní design, který mu umožňuje vypadat fantasticky na jakémkoli mobilním zařízení a nabízí několik možností rozvržení, které vám poskytují kreativní kontrolu, kterou potřebujete.

Ceny

Chronicle si můžete zakoupit za 39 $ ročně. Za tuto cenu můžete šablonu používat na neomezeném množství webů a dostávat aktualizace a podporu. Případně si můžete zakoupit členství v MyThemeShop za 199 $ ročně, které poskytuje přístup ke všem jejich motivům a pluginům.

Přední vlastnosti šablony

2 rozložení záhlaví
3 rozložení blogu
SEO přátelský kód
Optimalizováno na rychlost
Připraveno pro AdSense
Panel Rozšířené možnosti motivu pro úpravu barev, pozadí a typografie
Gutenberg
Kompatibilní s Elementor

Writing

Další z nejlepších šablon WordPress pro blogy je vhodně pojmenovaná šablona Writing WordPress, která poskytuje super jednoduchý design, který klade veškerý důraz na slova, která píšete, a na jakékoli fotografie, kterými se rozhodnete je doprovázet.

A nejlepší ze všeho je, že minimální rozvržení je skutečným potěšením procházet a číst, což zvyšuje pravděpodobnost, že se návštěvníci webu vrátí. Nastavení je také jednoduché a pomocí toto šablony můžete do hodiny snadno spustit nový blog.

Ceny

49 $ za běžnou licenci na ThemeForest, která zahrnuje aktualizace a 6 měsíců plné podpory.

Přední vlastnosti šablony

Několik stylů rozložení blogu
Solidní integrace sociálních médií
Čisté možnosti typografie
SEO optimalizováno
Neomezené barvy
Podpora RTL a připravenost na překlad

Typology

Pokud vás zajímají jen slova, slova, slova, pak šablona Typology může být to pravé. Tato šablona klade důraz na typografii nade vše a účtuje se jako textové téma blogu, kde „nejsou vyžadovány žádné obrázky“.

Šablona je v tomto ohledu docela jedinečná – je navržena tak, aby vypadala fantasticky a bylo stylovou volbou, aniž by bylo potřeba obrázků k vytvoření soudržného vzhledu.

Ceny

59 $ za běžnou licenci webu od ThemeForest, včetně aktualizací a 6 měsíců podpory.

Přední vlastnosti šablony

Možnosti materiálu a plochého provedení
Rozložení více příspěvků
Vynikající kontrola nad typografickými prvky
Optimalizovaný výkon
Kompatibilní s nejlepšími pluginy včetně Jetpack, Disqus, Mailchimp a dalších
Podpora WooCommerce

Doufáme, že se vám procházení této kolekce nejlepších témat WordPress pro blogy líbilo. Každá šablona přináší na stůl něco jiného, ať už jde o integraci elektronického obchodu, vynikající typografii nebo podporu portfolia. Bez ohledu na to, kteroukoli šablonu z těchto zmíněných vyberete , měla by Vám dobře posloužit při pokusu o spuštění nového blogu.

Věříme, že díky bezplatnému a prémiovému výběru najdete něco, co vyhovuje vašim osobním potřebám nebo značce společnosti, zvolené šabloně a vašemu rozpočtu. Hodně štěstí!

Nejnovější příspěvky

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top