Skip to content
WordPress pluginy

Devět nezbytných pluginů pro Váš WordPress. Tohle Váš web zaručeně nakopne!

Uživatelé WordPressu mají k dispozici desítky tisíc pluginů. Ve skutečnosti je jich tolik, že je těžké vědět, které z nich skutečně užitečné a které ne. Spousta nabízí užitečná specializovaná řešení, ale jen málo z nich je skutečně nezbytných pluginů WordPress pro všechny weby.

Bez ohledu na to, jaký druh webu provozujete nebo do jaké oblasti patří, existují určité pluginy, které budete chtít nainstalovat. A to jsou nástroje, o kterých dnes budeme diskutovat.

V tomto článku vám představíme devět nezbytných pluginů WordPress a vysvětlíme, čím každý z nich vyniká. A co je ještě lepší, poskytneme také skutečná data, abychom odůvodnili, proč si myslíme, že každý plugin je nezbytný.

Pojďme na to!

Yoast SEO

Yoast SEO je nejoblíbenější SEO nástroj v prostředí WordPress a je snadné pochopit, proč je to jeden z našich nezbytných pluginů WordPress. Nejen, že vám může pomoci zlepšit vaše SEO, ale může dokonce analyzovat čitelnost vašeho obsahu. Přibližně 79 % uživatelů pouze prohledává vaše příspěvky a stránky, takže čím je vaš Web přívětivější, tím větší je vaše šance na udržení jejich pozornosti.

Jak zvýšit návštěvnost vašeho webu

Pokud jde o SEO, existuje spousta způsobů, jak zvýšit návštěvnost vašeho webu. Žádný však nenabízí takový potenciál jako vyhledávače. Každý den jen Google zpracuje přes devět miliard vyhledávání. Není přehnané říci, že organická návštěvnost může vytvořit nebo zničit web a ve většině případů si nemůžete koupit cestu na vrchol. Abychom došli k tomuto bodu, pouze 5 % provozu z vyhledávače vede uživatele k placeným výsledkům. Proto je práce na strategii klíčových slov zásadní pro každý web.

Klíčové vlastnosti:

Optimalizujte své příspěvky a stránky WordPress pomocí klíčových slov a meta popisů.
Podívejte se, jak dobře je váš obsah aktuálně optimalizován, a snadno provádějte vylepšení.
Zlepšete čitelnost svého obsahu pomocí jednoduchých tipů.

Cena:
Základní verze Yoast SEO je 100% zdarma a existuje prémiová verze s dalšími funkcemi.

UpdraftPlus

Každý den je napadeno průměrně 30 000 webových stránek. Když vezmete v úvahu skutečnost, že WordPress pohání téměř 30 % webů na internetu, pochopíte, proč je častým cílem. Navíc části vašeho webu WordPress mohou někdy přestat fungovat kvůli jednoduchým chybám.

Pokud například většina lidí používá na svých webech 10 nebo a více pluginů a polovina z nich dostává měsíční aktualizace, je jasné, že riziko, že narazí na chyby kompatibility, je běžné. Jediná nedávná záloha vám může ušetřit spoustu bolestí hlavy, ať už jste byli napadeni, narazíte na problém s kompatibilitou nebo prostě chcete migrovat svůj web.

Zde vstupuje do hry náš další nezbytný plugin WordPress. Online je k dispozici spousta zálohovacích pluginů WordPress, ale jen málo z nich je tak výkonných a snadno se používá jako UpdraftPlus. Integruje se s více možnostmi cloudového úložiště pro ochranu vašich záloh. A můžete dokonce automatizovat zálohování pomocí opakujícího se plánu.

Klíčové vlastnosti:

Vytvořte automatické nebo manuální zálohy vašeho webu.
Ukládejte zálohy lokálně nebo v cloudu.
Obnovte svůj web do předchozího stavu.

Cena:

K dispozici jsou bezplatné i prémiové verze UpdraftPlus.

Optimole

Obrázky zabírají více než 50 % průměrné velikosti webové stránky. To znamená, že optimalizace obrázků může mít velký vliv na dobu načítání stránky vašeho webu.

Proč je to důležité? Protože pokud se vaše webové stránky načítají déle než tři sekundy, více než polovina návštěvníků je opustí.

V případě, že to je dostatečně znepokojivé, 79 % online nakupujících se nemusí vrátit na váš web, pokud zjistí, že jeho výkon je nevýrazný. I když obrázky nejsou jedinou věcí, která ovlivňuje výkon webu, optimalizace obrázků WordPress je klíčovou součástí zlepšení doby načítání stránky.

Optimole vezme každou grafiku, kterou nahrajete na WordPress, a optimalizuje ji tak, aby zabírala méně místa. Kromě toho používá cloudový systém ke zrychlení vašeho webu. Optimole automaticky zjišťuje velikost obrazovky a mění velikost obrázků, aby uživatelům poskytl rychlé načítání a rychlou odezvu.

Klíčové vlastnosti:

Automaticky komprimujte obrázky.
Optimalizujte své obrázky JPEG a PNG.
Hromadně optimalizujte všechny staré obrázky, které máte
Změňte velikost všech obrázků, které nahrajete na svůj web.
Podporuje obrazy Retina i WebP.
Používá globální CDN.
Kompatibilní s moderními tvůrci stránek, jako je Elementor.

Cena:
Tento plugin je zdarma až do 5 000 návštěv za měsíc. Poté se můžete rozhodnout pro prémiovou verzi za 22,52 $ / měsíc účtovanou ročně.

Revive Old Post

To znamená, že pokud nezůstanete aktivní na sociálních sítích, přicházíte o obrovské množství potenciálních zákazníků. Pro představu, na Facebook a Twitter se každý měsíc přihlásí přibližně 2 miliardy a 300 milionů uživatelů. Pokud každý příspěvek na těchto sítích může zvýšit vaše šance, že oslovíte byť jen kousek těchto uživatelů, znamená to, že plugin, na který vás zde chceme upozornit, rozhodně stojí za váš čas.

Dalším z nezbytných pluginů WordPress na našem seznamu je Revive Old Post. Je navržen tak, aby pomohl zvýšit návštěvnost vašeho webu prostřednictvím sociálních médií. Aby toho dosáhl, plugin převezme nové a staré publikace vašeho webu a automaticky je sdílí na Twitteru a Facebooku.

Klíčové vlastnosti:

Sdílejte své nové a staré příspěvky automaticky na Twitteru a Facebooku.
Nastavte si plán publikací na sociálních sítích.
Zahrňte hashtagy a odkazy zpět na váš web.

Cena:

K dispozici jsou bezplatné i prémiové verze.

WP Rocket

WP Rocket je výkonný plugin pro ukládání do mezipaměti, který vám pomůže urychlit načítání. Dělá to vytvořením kopií mezipaměti každé dynamicky generované stránky na vašem webu, takže vaše servery musí dělat méně práce.

Již jsme mluvili o tom, proč je rychlé načítání stránky kritické a řešení ukládání do mezipaměti může být ještě efektivnější řešení než optimalizace obrázků. Například plugin W3 Total Cache dokáže zkrátit dobu načítání v průměru o více než 43 %.

WP Rocket si vede ještě lépe – v našich testech pluginů pro ukládání do mezipaměti zkrátil dobu načítání stránky o neuvěřitelných 63 %. Sice to není zadarmo, ale výsledky za to víc než stojí, zvláště pokud jsou na řadě konverze.

Klíčové vlastnosti:

Uložte do mezipaměti dynamicky generované stránky svého webu.
Vylepšete mezipaměť prohlížeče na konci uživatele.
Povolte líné načítání pro rychlejší načítání.
Integrujte své řešení pro ukládání do mezipaměti se sítí pro doručování obsahu (CDN).

Cena:

WP Rocket je prémiový nástroj, který začíná na 49 USD za roční licenci pro jeden web.

Elementor

S více než 5 000 000 aktivními instalacemi je Elementor jedním z nejlepších přírůstků na našem seznamu pluginů WordPress, které musíte mít. Je to vizuální tvůrce stránek, který vám dává možnost vytvářet originální návrhy vašich stránek, které jsou do jisté míry nezávislé na vašem aktuálním tématu.

To znamená, že nemusíte být fanouškem vývoje webových aplikací, abyste přidali všechny ty skvělé efekty, jako jsou překryvy na pozadí, efekty vznesení, animace a další, to vše lze provést jednoduchým přetažením. Je plně kompatibilní s editorem Gutenberg a dalšími pluginy WordPress na tomto seznamu.

Elementor je užitečný pro ty, kteří chtějí vytvořit krásnou vstupní stránku pro své podnikání. Je to také dobrá volba pro ty, kteří chtějí mít vlastní design pro části svého webu, ale nemají hluboko do kapsy, aby si na tento úkol najali vývojáře.

Klíčové vlastnosti:

Vyberte si z více než 150 krásně sestavených šablon z knihovny Elementor.
Vytvořte hodnotovou nabídku jednoduchým přetažením.
Vytvářejte plně originální návrhy pro svůj web.
Cena:

Hlavní plugin Elementor je k dispozici zdarma v adresáři WordPress. Pokud potřebujete více funkcí, odemknutí prémiové verze má svou cenovku:

Osobní – 49 USD ročně za jednu stránku
Plus – 99 $ ročně za tři weby
Expert – 199 $ ročně za 1 000 webů

WPForms

WPForms je úžasný plugin WordPress pro vytváření krásných formulářů (kontaktní formuláře a další). Tento plugin nabízí perfektní kombinaci užitečných funkcí a snadného použití. Je vysoce uživatelsky přívětivý a mobilní.

Schopnost vytvářet poutavé kontaktní formuláře, aniž byste museli pracovat na JavaScriptu nebo jiném kódu, je jedním z hlavních důvodů, proč tento plugin již používá více než 3 miliony webových stránek.

WPForms vám poskytuje přizpůsobitelný, moderní kontaktní formulář, který nejen zlepšuje interakci, ale také generuje lepší konverze, získává více výsledků průzkumu a mnohem více.

Klíčové vlastnosti:

Vytvořte si zdarma atraktivní kontaktní formulář.
Ušetřete čas pomocí předem vytvořených šablon formulářů.

Cena:

WPForms Lite je k dispozici zdarma a funguje dobře pro weby, které jej chtějí používat na své kontaktní stránce. WPForms Pro odemkne další funkce a integrace. Budete mít přístup k mnoha šablonám formulářů za 39,50 $ ročně.

Otter

Otter je lehký plugin WordPress pro přidání užitečných dalších funkcí do Gutenberg. Je to knihovna obsahující Gutenbergovy šablony a další bloky.

Zatímco Gutenberg je pěknou náhradou za klasický editor WordPress, Gutenberg má před sebou ještě dlouhou cestu k tomu, aby nabídl funkce prémiové třídy. Můžete si však nainstalovat Otter pro další Gutenbergovy bloky a pak s ní vytvářet intuitivní stránky.

Klíčové vlastnosti:

Přidejte Mapy Google a pokročilý blok nadpisu.
Vytvořte si zdarma atraktivní kontaktní formulář.
13+ Gutenbergových bloků pro jedinečné stránky.

Cena:

Otter je bezplatný plugin WordPress.

Redirection

Vzhledem k tomu, že mluvíme o pluginech WordPress, které musíte mít, nemůžeme přesměrování vynechat. Je to správce přesměrování pro WordPress. Přesměrování vám umožňuje nastavit vlastní přesměrování 301 na vašem webu a poté uchovává úplný záznam údajů o kliknutích. Můžete jej dokonce použít ke sledování nefunkčních adres URL na vašem webu.

Všichni víme, jak moc Google (a další vyhledávače) nesnáší špatné uživatelské zkušenosti. K tomu přispívá 404 nebo nefunkční stránka. Nemůžete však ručně zkontrolovat každý jednotlivý příspěvek nebo stránku na svém webu, zvláště pokud máte stovky příspěvků. Jednoduchá instalace pluginu Redirection vám zobrazí seznam stránek, které jsou 404s, a vše, co musíte udělat, je zadat URL, kam chcete, aby plugin návštěvníka přesměroval.

Klíčové vlastnosti:

Sledujte všechny chybové stránky 4xx.
Nastavte přesměrování na úrovni stránky snadno.

Cena:

Přesměrování je k dispozici zdarma.

Užijte si tyto pluginy WordPress, které musíte mít

Bez ohledu na to, jaký typ webu provozujete, existují určité pluginy, které se vždy vyplatí nainstalovat.

Zde je devět #WordPress #pluginů, které musíte mít, + proč

Pokud jde o pluginy, které musíte mít, těchto devět je našich nejlepších tipů na základě dat:

Yoast SEO: Pomocí jednoduchých technik SEO můžete zvýšit svůj organický provoz.
UpdraftPlus: Zálohy jsou důležité pro všechny webové stránky a tento plugin je zjednodušuje.
Optimole: Optimalizace obrázků vám může pomoci zrychlit načítání webu.
Revive Old Post: Tento plugin vám může pomoci zvýšit návštěvnost vašeho webu pomocí sociálních médií.
WP Rocket: Jedná se o výkonné řešení ukládání do mezipaměti, které zrychlí váš web.
Elementor: Tvůrce stránek pro vytváření vlastních stránek s originálním designem.
WPForms: Použijte jej k vytvoření krásných kontaktních formulářů jednoduchým přetažením.
Otter: Funkce Gutenberg lze pomocí tohoto pluginu výrazně zlepšit.
Redirection: Nastavte vlastní přesměrování 301 pomocí několika kliknutí.

Máte zkušenosti s některým z těchto nezbytných WordPress pluginů? Podělte se s námi o své myšlenky v sekci komentářů níže!

Nejnovější příspěvky

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top