Skip to content
Přejít na WordPress

Proč bych měl používat WordPress? Toto je 12 důvodů, proč si vybrat světově nejoblíbenější CMS

Vytvoření webu nebylo nikdy jednodušší díky modernímu systému pro správu obsahu (CMS). Pomocí správné platformy získáte přístup k funkcím, které mohou tento proces výrazně zjednodušit. Existuje mnoho CMS na výběr, ale každý má své klady a zápory.

Není žádným velkým tajemstvím, že jsme velkými fanoušky WordPressu, a to z dobrého důvodu. Ve skutečnosti si jej většina uživatelů CMS vybere jako svou platformu, díky čemuž je WordPress nejoblíbenější webovou platformou na světě.

V tomto článku se podíváme na 12 důvodů, proč doporučujeme zvolit WordPress pro svůj další web. Máme toho spoustu, co musíme pokrýt, tak pojďme na to!

12 důvodů, proč doporučujeme zvolit WordPress

1) Je to software s otevřeným zdrojovým kódem

Termín open-source software je ve vývojářských kruzích často používán, ale nemusí vám mnoho říci, pokud nejste součástí tohoto světa. Pro praktické účely to znamená dvě věci:

Platforma je zdarma. Open-source software je zdarma, což znamená, že jej můžete použít pro jakýkoli typ projektu, který chcete, ať už komerční nebo jiný.
Můžete si jej přizpůsobit, jak chcete. S WordPress se můžete podívat pod pokličku CMS a změnit téměř jakýkoli jeho aspekt.
Open source povaha WordPressu je také jedním z hlavních důvodů, proč pro něj existuje obrovská komunita vývojářů, kteří pro něj vytvářejí nové nástroje. Pojďme se bavit o tom, jak vám to ještě prospěje.

2) Je to celosvětově nejoblíbenější CMS

Existují miliony webových stránek a WordPress pohání více než 30 % z nich. Každý den se spouští více než 500 nových webů využívajících WordPress a tato čísla jsou stále větší.

S tak masivní uživatelskou základnou si můžete být jisti, že vývojáři WordPressu ho v dohledné době nepřestanou vyvíjet. To znamená, že výběr tohoto CMS zajistí, že budete mít vždy přístup k aktualizacím, díky nimž bude váš web bezpečnější, a přidají na něj nové funkce.

Navíc existuje robustní komunita vývojářů pracujících v ekosystému WordPress. Existuje například více než 55 000 pluginů, ke kterým máte bezplatný přístup na WordPress.org.

Stejně tak si můžete vybrat z tisíců motivů, což vám dává plnou kontrolu nad stylem vašeho webu. To nezahrnuje ani prémiové pluginy a motivy, kterých je také spousta, pokud vám nevadí investovat.

3) WordPress můžete použít pro všechny typy projektů

Možná jste slyšeli, že WordPress je platforma pro blogování. To není technicky nepravda, ale způsob, jakým je CMS postaven, také znamená, že jej můžete použít pro všechny druhy projektů.

WordPress můžete například použít k růstu svého podnikání, budování virtuálních učeben, vytváření fór, provozování platforem sociálních médií nebo k podpoře jakéhokoli jiného typu projektu, který si dokážete představit. Pokud vlastníte malou firmu, můžete si dokonce založit internetový obchod s WordPress a pluginem WooCommerce.

Pokud si rádi zašpiníte ruce, můžete také použít WordPress REST API k předávání informací na jiné platformy. To znamená, že můžete používat WordPress k podpoře mobilních aplikací a dalších skvělých projektů.

4) Naučit se používat WordPress je jednoduché

WordPress je docela snadné vyzvednout, i když jste nikdy předtím nepracovali s CMS nebo nevytvářeli webové stránky. Začátečníci jsou vítáni! Chcete-li začít, vše, co musíte udělat, je vybrat téma, možná nainstalovat plugin nebo dva a pak se vrhnout přímo na vytváření stránek a dalšího obsahu.

Na WordPressu je však skvělé, že vždy existuje více způsobů, jak si platformu přizpůsobit. Jakmile to pochopíte, můžete začít implementovat pokročilejší funkce, abyste získali plnou kontrolu nad tím, jak váš web vypadá.

I pro zkušené webové vývojáře má WordPress co nabídnout. Poskytuje základ, na kterém můžete rychleji iterovat, což je mnohem efektivnější, než se snažit vytvořit web od začátku.

5) Existuje obrovská a přátelská komunita WordPress

Už jsme mluvili o tom, jak populární je WordPress v číslech. Za zmínku však také stojí, že existuje prosperující komunita lidí, kteří platformu používají (a nejen vývojáři).

Abyste měli představu o tom, co tam je, podívejte se na WordCamps. Jedná se o celosvětové akce, kde se můžete přihlásit do sítě s dalšími nadšenci WordPress a poslouchat některé z nejzkušenějších lidí v oboru.

6) WordPress vám umožňuje škálovat váš web

Jedním z nejnáročnějších aspektů provozování webu je jeho škálování. Čím více obsahu publikujete a čím větší návštěvnost dosáhnete, tím větší bude zatížení vašeho CMS.

Výběr kvalitního webhostingu je klíčem k škálování vašeho webu a zajištění rychlého vzhledu. Významnou roli však hraje i CMS, který používáte. WordPress například pohání některé z nejoblíbenějších webů na webu, takže předem víte, že škálování nebude problém.

Mějte však na paměti – pokud chcete, aby vaše webové stránky rychle svítily, budete potřebovat více než správného webového hostitele a CMS. Budete také muset provést nějakou údržbu, ale výsledky stojí za námahu.

7) Motivy a pluginy vám poskytují plnou kontrolu nad vaším webem

Pokud s WordPressem začínáte, možná neznáte koncept pluginů a motivů. Pojďme si rozebrat, co oba jsou:

Témata: Toto jsou šablony, které můžete použít na svém webu ke změně jeho základního designu.
Pluginy: Tyto přidávají na váš web nové funkce a funkce. Jak jsme již zmínili, pro WordPress jsou k dispozici tisíce pluginů a témat (bezplatných i prémiových).

Ve většině případů zjistíte, že existují vynikající bezplatné možnosti pro jakýkoli styl funkcí, které chcete na svůj web implementovat. To je v ostrém kontrastu s jinými CMS, kde některé z nejlepších „extra“ leží za paywally.

8) Webové stránky WordPress se snadno udržují

Jedna věc, kterou si možná neuvědomujete, pokud jste nikdy předtím web nezakládali, je, že vyžadují trochu údržby. Zejména u WordPressu musíte zůstat na vrcholu následujícího:

Aktualizace CMS, jakmile vyjdou nové verze
Aktualizujte své pluginy a motivy, kdykoli máte možnost
Správa komentářů na vašem webu (pokud se je rozhodnete povolit)
Zajištění, že vaše webové stránky jsou plně optimalizované a bezpečné
Zálohujte své stránky často
V praxi by vám žádný z těchto úkolů neměl zabírat příliš mnoho času. Pokud však chcete ušetřit čas, vždy se můžete rozhodnout pro spravovanou hostingovou službu.

Plány spravovaného hostingu dostaly své jméno, protože váš poskytovatel se za vás postará o spoustu úkolů údržby. Naše služby DreamPress například nabízejí automatické zálohování, optimalizaci webových stránek a nepřetržitou podporu. To znamená, že získáte více času na to, abyste se soustředili na rozšiřování svého webu, místo toho, abyste se museli starat o to, aby fungoval hladce.

9) Svůj web můžete optimalizovat pro vyhledávače

Optimalizace pro vyhledávače (SEO) je především o zajištění toho, aby vaše webové stránky získaly návštěvnost, kterou si zaslouží, od společností jako Google, Bing atd.

Existuje mnoho věcí, které můžete udělat pro práci na SEO vašeho webu. V závislosti na platformě, kterou používáte, však může být optimalizace obsahu pro výsledky vyhledávačů jednoduchá nebo náročný boj.

S WordPress získáte přístup ke spoustě výkonných SEO pluginů, jako je Yoast SEO, All in One SEO Pack, The SEO Framework a další.

Nemusíte používat plugin SEO, ale podle našich zkušeností velmi pomáhají, pokud jde o to, abyste nic nezmeškali.

10) WordPress bere bezpečnost vážně

Žádný CMS ani web není 100% bezpečný. Stále se objevují nové bezpečnostní hrozby, takže je nezbytné používat platformu, která bere online bezpečnost vážně.

Pokud chcete provozovat těsnou loď, jediná nejlepší věc, kterou můžete udělat, je zajistit, aby byl WordPress vždy aktuální. To zahrnuje samotný CMS, stejně jako jakékoli další komponenty, které používáte (jako jsou témata a pluginy).

WordPress neustále vydává nové aktualizace a bezpečnostní záplaty, takže aktualizací své verze budete o krok napřed před všemi ostatními. Pokud chcete svůj web zabezpečit ještě více, můžete se podívat na webhosting, který bere zabezpečení vážně.

Existuje mnoho dalších kroků, které můžete podniknout k zabezpečení svého webu, včetně vynucení silných hesel a implementace dvoufaktorové autentizace (2FA). Veškeré toto úsilí však může přijít vniveč, pokud používáte platformu, která není po vybalení zabezpečená.

11) Vlastníte svůj web a jeho obsah

WordPress je to, čemu se říká „samohostovaný“ CMS. To znamená, že si můžete vzít software a nastavit jej na jakémkoli serveru, který chcete používat k napájení svých webových stránek.

Výhodou tohoto přístupu je, že nejste vázáni na jedinou hostingovou platformu. S hostovanou platformou může poskytovatel vždy pozastavit váš účet z toho či onoho důvodu.

Na druhou stranu s WordPress můžete hostitele kdykoli změnit. Můžete také provádět libovolné změny v CMS a máte plné vlastnictví veškerého obsahu, který vytvoříte.

12) Je to nejlepší volba v tomto odvětví pro blogování

Doposud jsme mluvili o všech možnostech použití WordPress mimo blogování. Byli bychom však líní, kdybychom nezdůraznili, jak skvělou možností je WordPress pro blogy.

Ve svém jádru má WordPress stále na srdci blogování. To znamená, že je snadné publikovat nový obsah, spravovat jej, sledovat komentáře, formátovat text a další.

Navzdory svému „stáří“ WordPress pokračuje v inovacích. V roce 2019 jeho vývojáři spustili nový editor bloků, který zcela překopal možnosti blogování a úprav. S novým editorem získáte plnou kontrolu nad rozvržením stránky a příspěvků, což může vést k vizuálně úžasným blogům.

A konečně, WordPress nabízí vynikající taxonomický systém, který vám umožňuje kategorizovat velké knihovny obsahu. Pomocí WordPressu nebude problém udržet všechny vaše blogové příspěvky organizované.

Snadná správa obsahu

WordPress má toho hodně za sebou. V dnešní době CMS pohání více než 30 % webu a neustále získává nové uživatele. V mnoha případech si lidé vybírají WordPress, protože je to snadno použitelná platforma, pokud jste nováčkem ve vývoji webu.

WordPress má však také co nabídnout, pokud máte zkušenosti s tvorbou webových stránek. Je zcela přizpůsobitelný a jeho systémy zásuvných modulů a témat vám umožní vytvořit téměř jakýkoli typ webu, který chcete.

Pokud jste připraveni vyzkoušet WordPress, budete chtít vybrat správného poskytovatele hostingu, abyste se ujistili, že z tohoto CMS vytěžíte maximum. Naštěstí DreamHost nabízí velký výběr plánů webhostingu, které jsou přizpůsobeny uživatelům WordPress!

Nejnovější příspěvky

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top